Bíbor Birtok

Borvidék
Terület
9 hektár
Szőlőfajták
Cabernet franc, Merlot, Portugieser
Dűlők
Diósviszló – Cser
Talaj
Mészköves löszön kialakult barna erdőtalaj
Borkészítés
Reduktív és hordós borkészítés egyaránt

A Bíbor birtok mottója: a természetességet kísérik a palackig.
A Bíbor családi birtok harmóniát teremt a tradíciók és a modern technológia között. Boraikkal egy izgalmas utazásra hívják az érdeklődőket, akik megismerkedhetnek a Bíbor Birtok küldetésével, vagyis, hogy jó bort csak a természettel összhangban, alázattal lehet készíteni.
Tevékenységük során adottságaikat figyelembe véve és hozzáadva legjobb tudásukat az ökológiailag fenntartható fejlődést célozzák meg: a lehető legkevesebb beavatkozással a természetes folyamatokba úgy a szőlőtermesztés, mint a borkészítés során.
A tradíciókat ismerik és tisztelik, megtartják és felhasználják a modern borkészítés eszköztárát is.
Kiemelkedő minőségű borok kizárólag jó minőségű szőlő és jó minőségű talaj találkozásából születnek. A különböző dűlőkből (termőterületekről) származó borokat külön kezelik. A borász szakmában nagy jelentősége van annak, hogy a szőlő olyan területről származzon, ami a szőlő igényeit minél jobban kielégíti. A termőterületeknek a szőlő termesztésére való alkalmasságát az úgynevezett ökotóp pontrendszer minősíti környezeti szempontból. Boraikhoz az alapanyag magas ökotóp értékű dűlőkből érkezik. Náluk a dűlőszelekció a telepítéssel kezdődik.
A szőlő művelése során a hozam korlátozására törekszenek a metszéstől a zöldmunkákig, vagyis az egy tőkén termelt szőlő mennyiségét a kiváló minőség érdekében alacsonyan tartják. A bor készítése során előtérbe kerül a tartalmasság, a kifinomultság, az elegancia, az exkluzivitás, akár ha selymes bársonyról beszélnénk, ami a nemesség jelképe, akárcsak a bíbor szín.
Boraikban és kapcsolataikban egyaránt megtalálható közvetlenség és a mélység, a kihívás és a kreativitás, a méltóság és a titokzatosság.